HABERLER - DUYURULAR

19/05/2020
COVID-19 Pandemisi süresince uluslararası sağlık turizmi hastalarının ülkemize giriş izin işlemleri ile ilgili USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş duyurusuna buradan erişebilirsiniz.
Bu süreçte bilgilendirmeler ve güncel duyurular için www.ushas.com.tr/covid19st.html adresini takip edebilirsiniz.
02/04/2020
Özel Sağlık Kuruluşları tıbbi malzeme taleplerini aşağıda yer alan internet sayfası üzerinden USHAŞ’a iletebileceklerdir. İlgili özel sağlık kuruluşlarına duyurulur.
Tüm Firmaların Dikkatine
Şirketimiz fatura bilgileri aşağıda paylaşılmaktadır. Faturaların bu bilgilere göre düzenlenmesi rica olunur.

USHAŞ ULUSLARARASI SAĞLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
DOĞANBEY VERGİ DAİRESİ
8940697604
Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bul. 6001. Cad.
No: 9 Kat: 8 Çankaya 06800 Ankara, Türkiye
Tel :0312 585 2539
Fax:0312 585 2567
USHAŞ GLN NO: 8680001564415

09/03/2020
Somali Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Araştırma Hastanesinin tıbbi sarf, laboratuvar sarf, ameliyathane sarf malzeme yıllık ihtiyaçlarının tedariki sürecinde uhdesinde ürün kalan firmaların tedarik edilecek malların numuneleri, katalogları, fotoğrafları ile teknik şartnameye cevapları ve açıklamaları içeren dokümanlar incelenmek üzere aşağıda belirtilen iletişim kanallarından USHAŞ ile paylaşılacaktır. İstekliler teklif ettikleri her bir kaleme ait (1adet) numuneyi teklif ile birlikte tutanakla idareye teslim edeceklerdir. (Numunelerin her biri malzeme adı, ihale sıra numarası ve firma adı etiketlenmiş olarak bir liste ile imza karşılığı idareye teslim edilecektir). Numuneler USHAŞ teknik uzmanları tarafından teknik şartname hususlarına göre incelenecek ve gerek görüldüğü takdirde denenerek değerlendirilecek olup, değerlendirme sonuçları tutanakla ihale komisyonuna sunulacaktır. Gerek görülmesi halinde komisyon gerekli incelemeyi yapmak üzere tekrar numune isteyebilir. Uhdesinde ihale kalmayan isteklilerin, numune değerlendirmesinden sonra teslim edilebilir durumda kalan numuneleri ihale süreci bittikten sonra (sözleşmeler tamamlandıktan sonra ) 1 ay içerisinde iade edilecektir.Bu süre içerisinde geri alınmayan numuneler idarenin sorumluluğunda olmayacaktır. Değerlendirme aşamasında kullanılan veya denenmesi için servislere gönderilen numuneler için ücret talep edilmeyecektir. Uhdesinde ihale kalan isteklilerin numuneleri sözleşme süresi sonuna kadar şahit numune olarak USHAŞ'ta tutulacaktır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim adresinden bize ulaşabilirsiniz:

Ecz. Bora PALABIYIK
Adres: USHAŞ ULUSLARARASI SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.
Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bul. 6001. Cad.
No: 9 Kat: 8 Çankaya 06800 Ankara, Türkiye
E-posta: tedarik@ushas.com.tr

25/02/2020
CORONA VİRÜS TESPİT KİTİ
Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü (HSGM), Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Bioeksen firması ortaklığında geliştirilen, ticari satış hakları Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. (USHAŞ)’ta olan “COVID-19 RT-qPCR Tespit Kiti” nin yurtdışı tanıtım ve satış faaliyetlerine başlanmıştır. Kit emsallerine göre daha yüksek kesinlik oranı ile daha kısa sürede sonuç vermektedir. Tanı sürecinde Real-Time PCR ile COVID-19 tanısından önce nükleik asit ekstraksiyonu gerçekleştirilmektedir. Viral nükleik asit ekstraksiyonu için valide edilmiş olan bir diğer ticari ürünümüz olan “Bio-Speedy® Viral Nükleik Asit İzolasyon Kiti (BS-NA-109-100)” de satışa sunulmuştur.
Kitler hakkında daha detaylı bilgi için lütfen ulaşınız:

E-posta: ilac@ushas.com.tr

24/02/2020
Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin KOCA’nın himayelerinde ve kendilerinin de katılımıyla, Türkiye ve Birleşik Krallık arasında sağlık alanında yatırım ve işbirliği fırsatlarının görüşüleceği ‘’Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu’’ 12-13 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.
Bilgi, başvuru ve katılım için: www.ukturksaglikforumu.com
29/01/2020
USHAŞ, yetkileri arasında yer alan, ilaç, cihaz ve tıbbî malzeme tedariki yapmak kapsamında, Sağlık Bakanlığı’na bağlı yurt dışı sağlık tesislerinin satın alma işlemlerini yürütecektir.
Söz konusu satın alma işlemleri kapsamında şirketimiz uhdesinde yürütülecek olan Bakanlığımız Somali Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Araştırma Hastanesinin 2020 yılı ihtiyaçlarına dair alım şartnameleri ve listeleri ekte yer almakta olup, resmi fiyat tekliflerinin 10.02.2020 Pazartesi günü saat 09:00’a kadar tedarik@ushas.com.tr adresine iletilmesi rica olunur.
İlaç listesi için tıklayınız.
Tıbbi sarf listesi için tıklayınız.
Laboratuvar sarf listesi için tıklayınız.
Ameliyathane sarf listesi için tıklayınız.
İlaç teknik şartnamesi için tıklayınız.
Tıbbi sarf teknik şartnamesi için tıklayınız.
Laboratuvar teknik şartnamesi için tıklayınız.
Ameliyathane sarf teknik şartnamesi için tıklayınız.
16/01/2020
"Türk-Özbek Sağlık İş Forumu ve Fuarı" her iki ülke Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda ve USHAŞ organizasyonunda 3-5 Aralık 2019 tarihlerinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenmiştir..
Türk Özbek Forumu Sonuç Raporuna buradan ulaşabilirsiniz.
10/01/2020
Şirketimiz, ülkemizde ruhsatlandırılmamış ve/veya ruhsatlandırıldığı halde çeşitli sebeplerle piyasada bulunmayan beşeri tıbbi ürünlerin yurt dışından temin edilmesi konusunda 10.01.2020 tarihi itibarıyla yetkilendirilmiş bulunmaktadır.

Bu kapsamda, yurt dışından ilaç temini konusundaki alt yapı çalışmalarımız devam etmekte olup, konuya ilişkin detaylar en kısa zamanda internet sitemiz üzerinden siz değerli paydaşlarımıza duyurulacaktır.
16/12/2019
USHAŞ, yetkileri arasında yer alan, ilaç, cihaz ve tıbbî malzeme tedariki yapmak kapsamında, Sağlık Bakanlığı’na bağlı yurt dışı sağlık tesislerinden olan “Sudan Nyala Eğitim ve Araştırma Hastanesi,” ve “Somali Mogadişu Eğitim ve Araştırma Hastanesi” nin satın alma işlemlerini yürütecektir.
Söz konusu satın alma işlemleri için aşağıda yer alan şartname kapsamında aşağıda yer alan ilaç ve tıbbi sarf malzemelere ilişkin resmi fiyat tekliflerinin 18.12.2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ilac@ushas.com.tr mail adresine iletilmesi hususu rica olunur.
İlaç listesi için tıklayınız.
Teknik şartname için tıklayınız.
06/12/2019
USHAŞ, 663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurulmuş olup, yetkileri arasında yer alan, ilaç, cihaz ve tıbbî malzeme tedariki yapmak kapsamında, Sağlık Bakanlığı’na bağlı yurt dışı sağlık tesislerinden olan “Sudan Nyala Eğitim ve Araştırma Hastanesi,” ve “Somali Mogadişu Eğitim ve Araştırma Hastanesi” nin satın alma işlemlerini yürütecektir.

Söz konusu satın almaya ilişkin detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim adresinden bize ulaşabilirsiniz:

Uzm.Ecz. Bora PALABIYIK
E-posta: bora.palabiyik@saglik.gov.tr

16/10/2019
Ülkemizi ve bölge coğrafyadaki ülkeleri hedefleyen vizyonu ile sağlık bilişim sektörünün tüm bileşenlerini buluşturan HIMSS’19 Eurasia’da buluşalım! (30 Ekim – 1 Kasım 2019/İstanbul)
12/10/2019
"Türk-Özbek Sağlık İş Forumu ve Fuarı" her iki ülke Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda ve USHAŞ organizasyonunda 3-5 Aralık 2019 tarihlerinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenecek.